دریافت{پاورپوینت با موضوع هورمون های تیروئیدی (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی)}

پاورپوینت با موضوع هورمون های تیروئیدی (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی)|2060809|ed|پاورپوینت هورمون های تیروئیدی, تحقیق هورمون های تیروئیدی,پاورپوینت آماده درس بیوشیمی پزشکی, کالبد شناسی تیرویید, وظیفه غده تیرویید, معرفی ه?
این فایل درباره ی پاورپوینت با موضوع هورمون های تیروئیدی (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی) می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع هورمون های تیروئیدی (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی)، در قالب pptx و در 47 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

کالبد شناسی تیرویید

وظیفه غده تیرویید

معرفی هورمون های تیروئیدی

نحوه ی سنتز هورمون های تیروئید

چگونگی کارکرد هورمون های تیروئیدی

عوامل اثرگذار بر ترشح هورمون های تیروئیدی

نارسايی‌ها ی غده تیروئید

کم کاری غده تیروئید

انواع کم کاری غده تیروئید

کم کاری تیروئید در نوزادان

علل بیماری کم کاری تیروئید

مشکلات ایجاد شده توسط بیماری کم کاری تیرویید

تشخیص کم کاری تیروئید

درمان

اهمیت تعدیل مقدار داروی لازم

رژیم‌های غیر دارویی

پرکاری تیروئید یا hyperthyroidism

علل و انواع پرکاری تیروئید

علایم پرکاری تیروئید

بررسی‌های‌ تشخیصی‌

درمان پرکاری غده تیرویید

تبدیل پرکاری تیرویید به کم کاری تیرویید

پرکاری غده تیرویید در کودکان

درگیری چشمی در بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید

علایم بیماری در سالمندان

تاثیر هورمون تیرویید بر جنین

بررسی بیشتر کم کاری مادرزادی تیرویید

عوامل ایجاد کننده کم کاری مادرزادی تیرویید کدام است؟

علایم بیماری کم کاری مادرزادی تیرویید کدام است؟

درمان کم کاری مادرزادی تیروئید

عوارض کم کاری تیرویید در دوران بارداری

عوارض پر کاری تیرویید در بارداری

درمان تیروویید در بارداری

چه هنگام باید برای بهره گیری از توصیه های پزشکی و مداوا اقدام نمایید

توصیه های کلی در مورد پیشگری از ابتلا به بیماری های تیرویید

قسمتی از متن:

غده تیروئید پروانه‌ای شکل بوده و در قسمت عرضی حنجره در جلو گلو قراردارد. این غده جزء بزرگترین غدد اندوکرین بوده که از دو لوب تشکیل شده است. وزن آن حدود بیست و پنج گرم بوده و اندازه آن در خانم‌ها بزرگتر است. در قسمت مرکزی دارای ایسموس (تنگه) بوده که سبب اتصال دو لوب تیروئیدی به یکدیگر می‌گردد. ممکن است گاهی لوب سومی هم به شکل هرمی از ایستموس یا دو لوب اصلی دیگر بیرون بزند.واحدهای تشکیل دهنده غده تیروئید آسینوس یا فولیکول بوده که در قسمت مرکزی آن ما پروتئین‌های کلوئیدی را داریم که خود به عنوان انباری به منظور ذخیره هورمون تیروئید می‌باشدو دارای چهار عملکرد اصلی می‌باشند: جذب و انتقال ید، ساخت و ترشح تیروگلوبین، اتصال ید به تیروگلوبین به منظور ساخت هورمون‌های تیروئیدی و ترشح هورمون تیروئید به دستگاه گردش خون.

توضیحات:

این فایل شامل پاورپوینتی با موضوع " هورمون های تیروئیدی" می باشد که در حجم 47 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی توسط دانشجویان رشته های پزشکی برای درس بیوشیمی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.
مطالب دیگر:
📃مشكلات شايع دوران شير دهي و مشکلات پستان📃مشکلات و راهکارهای جذب بارهای جدید در بخش ریلی📃مشخصات صدا📃مشاوره مدرسه با رویکرد راه حل محور📃مشاوره قبل از ازدواج و بهداشت ازدواج📃مسئولیت های پزشکی درانجام اقدامات تشخیصی و درمانی📃مسئله و ابعاد آسيب شناسي نظام آموزشي📃مسيريابي در شبکه اينترنت📃مسمومیت TCA Overdos و داروهای ضد افسردگی📃مسعود سعد سلمان📃مسجد امام اصفهان📃مسائل فقهی پیوند اعضا📃مسائل سیاسی جهان اسلام📃مسایل جاری حسابداری📃مزیت رقابتی در سطح بنگاه مفهوم و تئوری📃مزایای مثبت گوشت ماهی📃مزایای شیر مادر📃مزاج و انواع آن📃مروري بر مهمترين موضوعات مربوط به آيين‌نامه پست‌نامه‌ها و پروتکل نهایی📃مروري بر چالش‌های استراتژیک صنعت برق کشور📃مروري بر آناليز مودال📃مروری بر فیزیولوژی انسانی📃مروری بر عمومی ترین جنس های کپک های مواد غذایی4📃مروری بر ضروت ها و نیاز های استقرار اکتیو دایرکتوری📃مروری بر سیستم های بس الکترونی